Odpověď na stížnost (od České pošty, s. p.)

Zatímco balík, jejž garantuje doručit do druhého dne, doručuje Česká pošta týden, s odpovědí na moje ubliknutí (1., 2., 3.), která dostala ombudsmanka formou odkazů, věru nezahálela:

Vážený pane Chleboune,

reagujeme na odkazy na Váš blog ze dne 2. srpna 2013, doplněné dne 5. srpna 2013 a následně i dne 6. srpna 2013, zaslané ombudsmance České pošty, s.p., v nichž obecně komentujete události a situace, související se činností České pošty, s.p.

Bohužel, i přes výzvu ombudsmanky České pošty, s.p., na upřesnění konkrétní provozovny, kde se setkal Váš otec s požadavkem o doplacení ceny služby, jste neposkytl žádné údaje, abychom mohli celou záležitost prošetřit. Neuvedl jste ani jediný údaj, související s balíkovou zásilkou, o jejímž dodání se na svém blogu zmiňujete.

Proto se můžeme vyjádřit pouze k Vaší připomínce o nabízení různých produktů na poštách: Česká pošta, s.p., je podnik jako každý jiný a pohybuje se v tržním hospodářství. Z tohoto důvodu Česká pošta, s.p., hledá další doplňkové služby mimo služeb poštovních, vhodné pro dovytížení jednotlivých pošt. Prodej zboží a různých dalších produktů přináší České poště, s.p., nemalé výnosy, které snižují ztrátu výnosů z poštovních služeb.

S pozdravem

Ing. Lenka Rudišarová
ředitelka odboru provozní kontroly a reklamace
v z. Ing. Jiřina Hříšná v. r.

Tak to je. Nehodlám dělat dusno pošťačkám v okolí, které znám, které jsou veskrze sympatické a příjemné a které za tenhleten bordel koneckonců beztak nemůžou, takže příslušná místa jsem nepráskl. To, že jim nemůžou na poště dát kupříkladu služební mobil nebo poskytnout relevantní informace, není jejich problém. Ta nebožačka, jež si řekla o doplacení 33 korun, na které pošta neměla nárok, se mi do telefonu omluvila a chtěla vědět, kam má ty peníze poslat. A náš balík po dnešním velmi vzrušeném telefonátu nakonec taky dovezli. Ale musel jsem si dupnout a ranní glykémie mi následkem toho vystoupala pěkně nahoru.

Jiná věc je nabízení produktů. Pokud si paní Rudišarová v zastoupení paní Hříšné myslí, že jsou tímhle bezbřehým bobtnáním nabídky pošty dovytěžované a že jsou tím lidi nadšení, ať se z Politických vězňů zajede podívat jen o pár desítek kilometrů na sever, jih, východ nebo západ do nějaké vísky nebo menšího města. Případně stačí pošta v Kafkově v Praze 6, kde si taky lidi kvůli prodeji nesmyslů pěkně postojí. Opakování naučené odpovědi rozlíceným zákazníkům není správnou volbou. Kdyby nabízeli poštovní služby na úrovni, třeba by tak ztrátoví nebyli.* Já jsem si totiž dovoz balíku objednal u České pošty naposledy.

* A mimochodem, kdyby odpověď poslala paní Rudišarová v zastoupení paní Hříšné osobně a nemusely k tomu mít odesílatelku Hanušovou, která mi jejich dopis poslala, třeba by mohli být dokonce v zisku.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
27 ⁄ 3 =