Jak se dělá knížka

V posledních dnech mám štěstí na sebevědomé studentky. Autorkou řádků níže je ilustrátorka knížky (strana 45), která vyjde patrně v červnu v nakladatelství Portál. Rukopis jsme odevzdali někdy před rokem, pak bylo dlouhou dobu ticho po pěšině a těsně před odevzdáním kreseb si ilustrátorka umínila, že začne diskutovat o tom, zda nejsou některé úkoly pro děti příliš náročné, a místo aby nakreslila to, co schválili v redakci, má neustálé připomínky. Dal jsem jí najevo (velmi slušně, což nebývá mým zvykem, jsem známý primitiv a hulvát), že má dělat svou práci a že odmítám předkládat dětem jednoduché úkoly, které vyřeší během dvou minut. Věcně, stručně a se sebezapřením. Pro úplnost dodávám, že jsme na začátku nabízeli, že se s ilustrátorkou sejdeme, protože se taková knížka nedá dělat po mailu, ale odmítla to…

Musím říct, že jsem si z těch jejích dvou škol, jedné jazykovky a hlídání dětí po nocích zůstal úplně paf, dokud jsem si nesedl na zadek. Já mám ale taky dvě školy – základní a zvláštní, tak ať si příliš nevyskakuje!

Dobrý den,

to víte, takhle to vypadá, když spolupracuje géniální autor a blbka:-).
Nebojte, už bych se do spolupráce s Vámi také nepustila. Hlavně, aby tam bylo to vaše jméno.
Přemýšlel jste alespoň pár minut nad tím, že bych mohla mít v něčem pravdu? Nepřijde Vám divné, že dospělý člověk má problém vyluštit slova, která jsou pro malé děti? Není tam jen most.
Víte proč se v tom vrtám? Protože studuju 2 vejšky, večery trávím v jazykovce, po škole pracuju, v noci hlídám děti…..Zkrátka se nudím….asi tak. To je ten důvod. Možná si taky myslím, že mám patent na rozum….těžko říct. :-).
Proč nad tím trávím 2x více času než bych musela? ……………..
Ty připomínky jsou z mé hlavy, nakladatelství s tím nemá nic společného. (Taky pěkný obchodní tah, rozšířit cílovou skupinu! atd.)
Možná bych si mohla požádat o odměnu :-). Dík za typ.
Myslíte, že všechny děti znají písmenka před vstupem do první třídy? Jak dlouho malé dítě udrží pozornost, aby ho to luštění nepřestalo bavit?
Korálky: Moje dcera odhalila víc chyb, než kolik jich tam mělo být. Není právě v tom problém? Pokud se nepletu, tak v zadání je napsaný počet chyb. Možná se pletu.
Pokud máte připomínky, tak mi je pošlete. Já nad připomínkama ostatních lidí přemýšlím. Nejsem totiž génius. Často o spoustě věcí pochybuju. Možná se mýlím ve všem, připouštím to. Možná mám v něčem pravdu, ale nepřipustíte to Vy…..
Poslala jsem Vám obrázky, napsala, že když to tak nebudete chtít, tak to předělám. Slušně! Předělala bych, už bez řečí. Zvláště pokud by jste se na tom s redaktorkou shodli.
Více slušnosti a méně ješitnosti by neuškodilo 🙂
Prosím Vás, připomímky k obrázkům mi samozřejmě poslat můžete, ale e-maily, které budou ve smylu -já génius, ty blbka, nepište.
Ztrácel by jste svůj drahocenný čas. Já jsem totiž drzá holka, vy se rozčilujete, já se spíše bavím.
Hezký večer.

Jo, a kdybych nechtěl, aby moje odpověď byla slušná a nad věcí, patrně bych jí odpověděl něco o tom, že její osel připomíná psa a opice opilého stevarda. A pokud ji ani na 2 vejškách nenaučili česky, tak je na pováženou, jestli si zaslouží školné.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

3 Odpovědi na “Jak se dělá knížka”

 1. Dobrý den,
  chtěla jsem se podívat na nějaké vaše práce. Našla jsem Chlebounoviny.
  Já jsem sebevědomá studentka? To jste mě teda prokouknul. To jsem přesně já. 🙂
  Zmínka o školách, práci atd. tam byla jen jako reakce na váš e-mail. Chtěla jsem tím říci, že já se také neudím. Myslím, že jste to pochopil.
  Rukopis mám asi 3 měsíce. Sejít jsme se mohli. Pokud by jste řekl, že se sejít chcete, tak bych přijela.
  Jiné knížky jsem konzultovala jen po e-mailu. Nikdy jsem s tím neměla žádný problém.
  Redakce se k připomínkám připojila. Vzpomínáte?
  Takže nechápu vaše poznámky.
  Osel a opice :-). Moje ilustrace nejsou dokonalé. Vím, že se některým lidem nemusí líbit.
  Já mám o sobě a své práci tolik pochybností, to si ani neumíte představit.
  Možná by pár pochybností o sobě samém prospělo i vám.
  Každopádně vaše sebevědomí vám závidím.

  E.
  PS: Vysokých školách. Když vám na tom tolik záleží
  V- pro mě to tak trochu znamená vážit si, proto malé v. Pokud by jste s tím měl nějaký problém.

 2. zdravím míšo. doufám že nevadí tykání. jestli ano pošlu přepis v onikání. zajímalo by mě proč se tohle řeší tak veřejně na netu? žeby katastrofa v životě pana pyšného? je to sebeuspokojení? z rozhovoru na nme působíš jako namyšlený sobec. nevšiml jsem si zda máš děti ale pokud mezi námi ta nestoudná
  ( drzačka ) 🙂 s dětmi pracuje asi o tom něco mrňavo tuší. jinak s tebou souhlasím – trest smrti už jen za opovážlivost měnit něco na dokonalosti. každopádně se těším na tu knížku. zkusíme to s dcerkou vyluštit. jen nevím zda jí mám pak vysvětlit pokud budou úkoly těžké
  ( slangově tvé naddvouminutovky ) jestli je vadný výrobek taťulda nebo kniha 🙂
  dík za reakci. patrik

 3. No, ehm, Páťo, chceš-li reakci, pošli mail, proč bychom tohle měli řešit nějak veřejně na netu? Jinak podle IP adresy koukám, že jsi z Masarykovy univerzity v Brně, nebo jsi alespoň přes její síť připojený k internetu. Tak pozdravuj moji oblíbenou ilustrátorku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
26 − 25 =