Stav Česka v roce 2012

Každý rok pořizujeme škole, kam chodí naše děti, výtvarné potřeby za zhruba pětinásobnou hodnotu, jakou přispívají jiní rodiče. Nechlubím se tím a nijak to nedávám najevo – dokonce jsem s díky odmítl sdílet tabuli cti s někdejším poslancem ODS Janem Schwippelem, na kterého v roce 2009 vyšlo najevo, že jako vlastník pražského bytu čerpá ve sněmovně náhrady na bydlení pro mimopražské zákonodárce. Každý rok dají jednotlivé učitelky dohromady s neskrývanými díky seznam věcí, které dětem budou k užitku, my je koupíme, doručíme do školy a tím to vadne. Vím, že to není moc, ale snažím se dát víc, když můžu.

Když se loni při škole zakládalo občanské sdružení Klub přátel školy, které podporuje školní aktivity, postavil jsem se k tomu podobně. Byl jsem ochoten tu a tam sponzorovat nějakou konkrétní aktivitu, protože si myslím, že je to smysluplnější než být něčeho členem jenom kvůli tomu, abych mohl platit příspěvky. Dnes byly rodičáky, takže si žena musela vyslechnout přímo nátlakové grilování předsedkyní, takřka Schwippelovy sousedky z městečka ZT. A slyšela taky něco o tom, že budou muset děti vyloučit, až se ostatní budou účastnit nějakých akcí.

V roce 1989 mi bylo šestnáct, takže nemůžu s jistotou tvrdit, že mi to něco připomíná. Ale při představě, že něco takového slyším na sklonku roku 2012, mě jímá hrůza.

Vážená paní,
jestli hodláte z něčeho nebo odněkud někoho vylučovat na základě toho, jestli jsou, či nejsou jeho táta a máma členem strany, doporučuji neplýtvat silami a urychleně podat přihlášku do KSČM, neboť soudruzi, jak známo, umějí vylučovat báječně. Až se v příštích volbách dostanou k moci, zajisté si v tomto ohledu užijete.
S úctou
M. Ch.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
20 + 2 =