Hulvát na radnici 2

Tak tenhle můj pláteček má nového čtenáře! Je jím starosta jedné nejmenované vesnice, který si pro pýchu nevidí na špičku frňáku. Vítáme ho v našich řadách.

Starosta se rozhodl na můj dopis reagovat a za tón, který zvolil, by se nemusel stydět ani nálevka z osmé cenové a kdekterá vesnická drbna, co si na návsi z nedostatku jiných volnočasových aktivit štěbetá se sousedkou o tom, jak si Vomáčková rozumí s Outratou a Outratová bere prášky na hlavu. Ostatně Chleboun by je měl dle mínění šéfa Podbrdska brát taky. Už mi ani nemůže přijít na jméno a nazývá mě váženým občanem (přičem adjektivum vážený je v tomto případě skutečně paradox!) a rozhodl se vytáhnout veškerou špínu, kterou byl schopen dát ve své nasranosti dohromady. Však považte, nějaký cucák a nýmand mu přece nebude psát, že je hulvát, no ne? Tak jak myslíte, pane starosto… (celý dopis je na rozkliknutí, pokud jste otrlé povahy).

marhoul

A moje odpověď? Přijde mu do datové schránky:

Pane starosto,

je mi potěšením číst vaše dopisy, neboť svědčí zejména o jednom: vaše funkce je výsměch konstruktivnosti, samosprávě, lidským kvalitám a vůdcovské schopnosti. Vaše pozice ?kde chybí argumenty ad rem, použijeme argumenty ad hominem?, a to ve stylu poslední vesnické klepny, udivuje zejména ve světle toho, že jste svůj dopis podepsal jako starosta. Můžu vás ujistit, že vaše korespondence získá čestné místo mezi těmi všemi projevy arogance, hnusu a malosti v mém archívu.

Pokud jsem byl jediný, kdo na váš výlev reagoval, ani se nedivím ? ne každý má žaludek na to, aby mohl číst vaše nechutnosti o soukromých životech. Patrně jsem také jediný, kdo se s nimi nehodlá smířit. Myslím, že je to spíš pozitivní než negativní vlastnost, ačkoli vy jistě budete tvrdit opak a znovu mě budete posílat k lékaři.

Dále již k nepatrnému obsahu toho, čeho se měl váš předchozí dopis týkat, aniž bych vám chtěl jakkoli vyčítat, že se zabýváte příčinami odhlašování a přihlašování dětí z obce a mým nezodpovědným chováním vůči rodině. Dobře víte, že vám po tom nic není a jako oficiální zástupce obce byste se měl takových připomínek vyvarovat.

Tvrdíte-li, že se manželka dostavila na úřad bez rodných listů přihlašovaných dětí, nemáte pravdu, protože všechny potřebné doklady měla s sebou. Že jste je po ní nevyžadovali, je jiná věc, patrně žijete v přesvědčení, že všechno víte nejlíp sami ? viz ostatně vaše poznámky na adresu naší rodiny.

Vzhledem k výše uvedenému mi nezbývá než trvat na úhradě výše škody, kterou neprofesionalita vašeho úřadu způsobila. V opačném případě se obrátím na právníka a budu částku vymáhat všemi dostupnými prostředky. Můžu vás ujistit, že síly na to, přes vaše přesvědčení o mém pohnutém zdravotním stavu, mám dost.

Budete-li chtít odpovídat v nastoleném stylu, patrně vás napadne, jak můžu vaše „lidské kvality“ kritizovat já, člověk nevalné pověsti a bez etických zásad. Ušetřím vám několik odstavců. Zeptáte-li se některých svých věrných, jistě vám potvrdí, že jsem nabízené místo na kandidátce do zastupitelstva odmítl s poukazem na svůj nízký morální kredit.

S přihlédnutím k obsahu vašich dopisů a vaší neurvalosti zvážím teď již definitivní odhlášení z evidence obyvatel Skuhrova, nikoli však dětí, ale těch, kdo do rozpočtu přispívají svými daněmi. Trvám totiž na tom, že starosta obce by se měl snažit o to, vycházet se svými daňovými poplatníky co nejlépe a namísto rozdmýchávání vášní naopak dobré vztahy budovat.

S pozdravem

M. Ch.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

2 Odpovědi na “Hulvát na radnici 2”

  1. Vážený pane,
    nechci se zastávat pana starosty, tón úředního dopisu je vskutku zastrašující, osobně by mě také poněkud popudil. Nicméně. Odhlédnu-li od nějakých patrně dalších osobních sporů a budu se věnovat čistě pohledu na věc kolem plateb za odpady, pak se mi zdá, že jste trochu mimo realitu. Když už obec vydá o nakládání s odpady vyhlášku (a nejen tu o odpadech), je veřejná, veřejně dostupná a občan má povinnost bez ohledu na svoji váženost se s ní seznámit a řídit se jí. Že se o dění v obci nezajímá, nesleduje úřední vývěsku a očekává, že mu vše bude předloženo na zlatém podnose ? To snad nemyslíte vážně. Vyhláška i s termíny a způsobem platby je na stránkách obce zveřejněná, dovoláte-li se internetových výdobytků. Pročpak jste si ji prosím nepřečetl ? Nebo Vám ji měl někdo přijít až do domu přečíst ?
    Myslím, že máte možnost (ze zákona) zúčastnit se veřejného zasedání zastupitelstva obce a vyjádřit zde jako každý občan své náměty ke zlepšení, připomínky, vznést dotazy a především ? sám se více zajímat o dění v obci. Takhle na mě bohužel působíte ? inu jako pan starosta ale v bleděmodrém. A to je škoda. Je škoda, že jste se nechal k potupnému výstupu tak snadno vyprovokovat včetně zveřejnění docela citlivé korespondence. V příštích volbách podejte prosím kandidátku, nechte se zvolit a zkuste si chvilku starostování. Možná Váš pohled po nabyté zkušenosti nebude až tak jiskřivě čistý, průzračný a dokonale slušny (?) jako máte nyní. Přeji Vám hezký den a mnoho sil.

  2. Chleboune, já to říkám pořád – nic jsem Tě nenaučil. Jsi stejně umíněnej a tím více neschopnej, jakejs bejvals na když jsem Tě učil na gymplu v Trutnově. Měl jsem Tě nechat raději navštívit toho specializovaného lékaře, pan starosta má pravdu !!!

    Ing. Milan Volf, CSc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
28 − 28 =