Dopis za pět tisíc korun

Budeme refinancovat půjčku na berounský byt (tomu se říká od čerta k ďáblu), a tak jsme požádali Raiffeisen stavební spořitelnu o vystavení kvitance, tedy vyčíslení zůstatku úvěrového účtu. Ten sice známe, protože se už několik let nemění a ještě dlouho se měnit nebude, jelikož úvěr je ve fázi úvěru překlenovacího. Jenže tahle bumážka je podmínkou k tomu, aby mohla úvěr zaplatit jiná banka. A Raiffka a jí podobní to moc dobře vědí, a proto si za jediný dopis formátu A4 nechají dobře zaplatit. V tomto případě 5 000 Kč. Tak jsem se s generálním stylově rozloučil.

Vážený pane řediteli,

budu Vám vyprávět příběh. Není dlouhý, zkuste proto prosím věnovat následujícím řádkům krátkou pozornost.

Před několika lety jsem si pořídil notebook Acer. Byl to můj druhý (pracovní) notebook v životě, takže jsem tehdy byl ve výběru obezřetný. Proto si také moc dobře pamatuji značku výrobce. Jeho jméno ale není důležité. Když se notebook po několika týdnech porouchal, chtěl jsem ho poslat na opravu. Ale autorizovaný servis se mnou komunikoval jen velmi sporadicky a bylo znát, že má potřeba počítače ho absolutně nepálí. Po několika urgencích ho nakonec převzali, opravili a doručili, ale trvalo to dlouho a po celou dobu mě servis držel v napětí, jaký je osud oné opravy. Zařekl jsem se, že notebooky této značky jsou pro mě navždycky tabu.

Od tehdejší zkušenosti uběhlo mnoho let a já jsem kupoval už mnoho dalších notebooků. Nabídky oné značky však vždy přehlížím a svůj dávný slib dodržuji: nikdy od nich žádný výrobek nekoupím.

Před mnoha lety jsem uzavřel svou první smlouvu s Raiffeisen stavební spořitelnou. Pomocí několika úvěrů jsem já nebo moje rodina jejím prostřednictvím financovali rekonstrukce i nákupy nemovitostí. Teď po mně ale Raiffka, která na mně jen na úrocích a poplatcích za správu úvěru za ty roky vydělala několik set tisíc korun, chce 5 000 korun za vystavení dopisu se zbývající výší úvěru. Jistě, jsou to poslední peníze, které ode mě v Koněvově ulici v Praze, kde spořitelna sídlí, za stávající úvěr uvidí. Ale nenechme se mýlit, jsou to totiž úplně poslední peníze, které jim kdy zaplatím. Odteď totiž pro mě bude Raiffeisen stavební spořitelna tabu.

Kéž Vám oněch 5 000 Kč, o jejichž prominutí jsem Vás způsobně požádal, přijde k duhu!

S pozdravem
M. Ch.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
13 − 11 =