Hulvát na radnici

Od předloňska máme ve vesnici nového starostu. Zastupitelstvo funguje tak, že co si usmyslí, to oni mu odkývou. On občas za to odhazuje drobky, když je potřeba pro obec udělat nějakou placenou práci. První investice za víc než milion směřovala do úprav kolem obecního úřadu, aby měl reprezentativní prostory. S kým ale jedná, když je na úřadě asi čtyři hodiny za týden, je otázka. Zatím nám vytrvale čas od času přeteče jímka a půlka vesnice nemá vodu. Mohl bych pokračovat, ale je to zbytečné… To nic.

Systém výběru jakýchkoli poplatků je v podstatě nesmyslný, informovanost lidí minimální a používání internetu žalostné. A za této situace se občas stane, že jeden dluží peníze za odvoz odpadu, aniž by to vůbec tušil. A co je první věc, kterou tenhle samozvaný prezident Poberouní udělá? Napíše dopis…

marhoul

Tak po bance se mých materiálních výdobytků zachtělo i starostovi! To je komunikace jak s blbečkem, považovaným navíc a priori za gaunera. Tak jsem taky napsal dopis…

Pane starosto,

vyprošuji si tón, který jste nasadil v dopise (č. j. 132/12/OÚ) ze dne 10. 2. 2012. Já vám dlužím 180 korun, o čemž nemám ani tušení, a vy na mě vyrukujete s výhrůžkami exekucemi? Chcete-li se chovat jako hulvát, prosím, chovejte se tak, je to vaše volba a vaše vizitka, ale nechovejte se tak k jedné z mála rodin, které jsou přispěvateli do rozpočtu obce, již takto pochybně reprezentujete.

Jedna věc je forma komunikace, té už vás asi nenaučím a rozhodně si nečiním takové ambice. Druhá věc je dát vědět, že je někdo dlužník, protože dost možná o tom ani nemusí vědět ? což je, jak píšu, i můj případ. Jelikož většinu odpadu třídíme nebo zpracováváme jako bioodpad, popelnici nevyvážíme často a rozhodně tak neděláme pravidelně. Nejsem schopen evidovat si, kolik peněz vám dlužíme. Vzhledem k tomu, že jsme živí lidé, v obci bydlíme, a dokonce i trávíme většinu času, třeba existuje nějaký způsob, jak nám o závazcích, které rozhodně nevytváříme záměrně, dát vědět.

A když už vám nestojíme za osobnější komunikaci, jsou bezpochyby jiné možnosti. Kdyby uměl obecní úřad dostatečně využívat moderních komunikačních prostředků, možná by bylo fajn dát daňovému poplatníkovi vědět, že přišel čas zaplatit za odvoz odpadu. Moderní doba k tomu nabízí nespočet příležitostí, a mnohé jsou dokonce levnější než dopisy posílané klasickou poštou. Třeba by bylo produktivní zaplatit si z obecního rozpočtu nějaký kurs internetu a také kurs komunikace s voliči, když už tak krásně efektivně hospodaříte se svěřenými prostředky.

Dlužných 180 Kč jsem poslal na bankovní účet obce s variabilním symbolem 95, což je naše popisné číslo, abych dodržel stanovenou lhůtu. Dalších 70 Kč posílám jako zálohu na příští vyvezení popelnice, abych měl jistotu, že mi nebudete vyhrožovat platebními výměry a exekutory. Pokud mi neoznámíte jiný postup, budu po každém vyvezení popelnice posílat 70 Kč. Vy tím ušetříte peníze za odesílání hulvátských dopisů a já čas věnovaný nesmyslným odpovědím na ně.

Dalších 100 Kč posílám jako poplatek za psa, jehož vlastnictví tímto oznamuji.

Když už jsme u toho a abychom zůstali monotematičtí, loni mi chybou vaší pracovnice vznikla škoda ve výši 292 Kč, které jsem kvůli špatnému přihlášení dětí musel zaplatit navíc za likvidaci odpadu v Berouně. Prosím informujte mě o tom, jakým způsobem mi tuto škodu nahradíte.

S pozdravem

M. Ch.

Jestli ho při čtení klepne pepka, je to jeho problém.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
15 − 7 =