Výpověď smlouvy „významného zákazníka“

Začátkem srpna 2005 se naše firma stala Vaším významným zákazníkem. Stalo se tak ovšem pouze formálně, podpisem nějakých nesmyslných papírů, protože ve skutečnosti pro mě Váš obchodní zástupce, jehož „briskní a individuální řešení“ svých požadavků jsem považoval za jedinou výhodu tohoto vztahu, nevykonal zbla nic než přidržení několika pare těchto smluv při podpisu a krátce poté způsobil blamáž, jejíž řešení i s několikerými urgencemi trvalo bratru jeden měsíc. Tento nerovnoprávný smluvní vztah, který Vaší společnosti bez rizika zaručuje minimální platbu ve výši 3 600 Kč bez DPH měsíčně, bych za normálních okolností ukončil okamžitě, jelikož je dle mého názoru nesmyslné lpět na něčem tak podivuhodně nefunkčním, bezvýznamném, a navíc neekonomickém, leč jsa chycen do tenat slibů a zapřísahání onoho obchodního zástupce, který mi při vidině jistě tučné tantiémy přislíbil snad i to, co nemohl splnit, tak učinit nemohu.

Zdá se mi opravdu podivné, že v tuto chvíli platím za připojení k internetu zhruba dvojnásobek toho, co bych platil, kdybych nebyl „významným zákazníkem“. A stejně tak mi přijde poněkud mírně pobuřující, že když poprvé v téměř desetileté historii naší vzájemné úcty, místy jistě umně předstírané, někde založím SIM kartu, musím za tento kus ničeho zaplatit 400 korun, a to prosím v situaci, kdy každý měsíc kvůli nadstandardní péči, kterou mi „poskytujete“, proletí komínem asi 700 korun a kdy tuto SIM kartu hledám jenom kvůli tomu, abych uzavřel smlouvu na dobu delší než krátkou. Ale nešť.

Pevně věřím, že Váš zaručený příjem Vás těší aspoň tak, jako přinášel zasloužené uspokojení Vašemu obchodnímu zástupci.

Dovolte mi, abych touto cestou smlouvu významného zákazníka vypověděl. Dělám tak s předstihem již nyní, neboť Vaši právníci byli natolik prozíraví, že kdybych na to ve vymezené lhůtě zapomněl, musel bych Vám v dalších letech za opravdu specifickou péči zaplatit přes 100 tisíc korun, což v daném okamžiku pokládám za naprosto zbytečné.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
9 × 28 =