Málem zapomenutý příběh

Možná tady jsou lidé, kteří pamatují, že jsem před časem psal pro server Peníze.cz. Z té spolupráce mi zbylo dost zážitků, třeba když jsem nezřídka nad ránem glosoval sám pro sebe ve vlastní ovíněné hlavě ekonomicko-politickou situaci, abych pak své myšlenky zapsal na papír a poslal do redakce. Ale zbyl mi i jeden článek, který byl začátkem konce toho plodného partnerství. Když ho šéfredaktor Peněz odmítl publikovat, argumentoval tak, že mi bylo jasné, že nezávislost (a to nejen médií) je opravdu žvatlavě podivuhodná ironie bez ohledu na velikost a očekávanou či předstíranou předposranost. Peníze.cz provozují Partners, banda šmejdů zastřešujících „nezávislé“ finanční poradce, a ti spolupracují se skupinou UniCredit. A protože o UniCreditu můj článek byl (a je) a není nijak lichotivý, a navíc banka zrovna do Partners media posílala nějaké peníze v rámci tučné online kampaně, nebylo žádoucí, aby vyšel.

Chvíli jsem to rozdýchával, než mi došlo, že nejsem střed světa, ale protože jsem text napsal ve vaně a je myslím docela vtipný a sebeironický, nabídl jsem ho Měšci. Ten asi půl roku předstíral, že se v jeho útrobách něco děje, až nastalo ticho po pěšině.

Své věrné čtenáře nechci o článek připravit, takže si ho můžou přečíst tady. Kvůli vyhledávacím mašinkám je tady jen úvod, zbytek buď v PDF, nebo ve formátech pro čtečky.

A když už je řeč o šmejdech z Partners*: budiž toto blognutí začátkem mé dlouhé, nejisté a velmi křivolaké cesty k osvícení všech, kdo dosud nepřišli na kloub praktikám finančních poradců. V září konečně začínáme. A to už vůbec nebude lichotivé počteníčko…

Mé soužití/-ení s Unicreditem

Chcete vědět, jak to vypadá, když si někdo nevybere banku svobodně a více méně musí u té, která mu byla „přidělena“ zůstávat? Sledujte tento příběh, který je směsicí setrvačnosti, nepřizpůsobivosti a nepochopitelných absurdit.

Před třemi lety jsem pojal úmysl zakoupit pro firmu (to jsem všehovšudy já, moje rodina a několik externistů) nebytový prostor jako kancelář. Úmysl by ale sám o sobě nestačil a ke zdárnému obchodu musí vedle poptávky existovat také nabídka. A tehdy se shodou okolností vhodný ateliér objevil. I vydal jsem se do banky shánět peníze, jelikož volná hotovost pochopitelně na účtu neležela.

pdf    epub    mobi

——–
* Jen se v mém příběhu kvůli hrozbám trestních oznámení a soudních tahanic budou jmenovat jinak nebo se nebudou jmenovat vůbec.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
21 ⁄ 1 =