Mé dny s Aloyzem

Letošní srpen se nesl ve znamení Aloyze. Jako jeden z hlavních úkolů pro letošní rok jsem si do diáře napsal vytvoření nového klientského systému. Tomu současnému je už mnoho let, tu a tam se rozpadne a celou tu dobu na několika stránkách visí text „VE VÝSTAVBĚ“. A protože měsíčně zpracováváme stovky zakázek, které pro nás stále častěji zpracovává někdo jiný, potřebujeme také řešit workflow a toužíme o spoustě nových funkcí.

Dlouho jsem to odkládal, a když už to vypadalo, že to budu dělat na poslední chvíli koncem roku nebo spíš v polovině roku příštího, našel jsem a za 21 dolarů v Emerice objednal šablonu, takže už jsem se nemohl vymlouvat, že něco nechci dělat. Před čtrnácti dny jsem se na týden zavřel na Hradčanech a intenzivně pracoval. Pak jsem pár dní strávil s dětmi na Moravě (z toho šest hodin v aquaparku v Pasohlávkách) a na další týden se znovu zavřel. Neoholen, unaven, hladov a zsinalý jsem přes den pracoval na korekturách a po nocích na Aloyzovi. Ale teď můžu prohlásit, že jsem hotov a zbytek má v rukou programátor.

Dokument se zadáním se za tu dobu rozrostl na téměř třicet stran a na stole mi leží ještě několik listů s vytištěnými a ručně psanými poznámkami, jimž v tuhle chvíli už ani moc nerozumím.

Ale myslím, že výsledek stojí za to. A vzhledem k tomu, že vím, kolik by si za takovou věc účtovaly ty úžasné moderní a dynamické internetové agentury, ušetřil jsem tak milion.

aloyz

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
18 × 14 =