Nevídáno neslýcháno

Několik let odebíráme čtvrteční Mladou frontu. To je ten svazácký deník, co se několik desítek let snaží přejmenovat se na Dnes. Ale už to stačilo, kratochvilné čtení v magazínu není pro mě a televizní program už vůbec ne. I rozhodl jsem se předplatné zrušit. Nezaplatil jsem tedy poslední předpis v domnění, že jim to snad dojde, přestanou to posílat, pošlou závěrečné vyúčtování za to, co doručili, a rozejdeme se v dobrém. Nic. Skoro půl roku se chumelilo dál, jako by se nechumelilo. V půlce června jsem tedy napsal mail, že už ten jejich plátek nechci, moc děkuji za doručená čísla a rád zaplatím to, co letos přišlo. Jenže Mafra je socialistický podnik jako vyšitý a my žijeme v zemi, kde se zákazník musí doprošovat, když už něco fakt nechce:

V případě trvání Vašeho požadavku nám, prosím, zašlete výpověď s Vaším podpisem na adresu: MAFRA, a.s., Anděl Media Centrum, odd. předplatného, Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5 nebo faxem na číslo: 225 556 622. Též můžete žádost naskenovat s Vaším podpisem a zaslat jako přílohu mailu na adresu predplatne@mafra.cz.
Dle Všeobecných podmínek pro předplatné MF DNES přijímáme pouze písemné žádosti s ručním podpisem na zrušení předplatného.
Po výpovědní době, jenž činí 1 měsíc a začíná prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi vydavateli dle Všeobecných podmínek pro předplatné, Vám bude předplatné ukončeno.

Mimochodem, ty všeobecné podmínky jsem v životě neviděl… Moje chyba?

Koncem června přišel znenadání mail, že předplatné je k 1. 7. ukončeno a přijde daňový doklad. Řekl jsem si, že mi snad vyšli vstříc a nemusím nikam volat, psát doporučené dopisy a shánět kolky kvůli tomu, že už prostě nechci být zákazníkem a rozhodl jsem se teď nakupovat housky v jiném pekařství.

Včera přišel dopis (nikoli doporučeně!!!) od vymahačské lobby, že jsem nezaplatil, odebral blablabla, … zvýšené náklady – no znáte to. A v závěru (kvůli 450 korunám tuším, o něž se ani nepřu a nemám problém je zaplatit) mi vyhrožují soudy. Napsal jsem tedy mail:

Dobrý den, paní H., pokud si pozorně přečtete svůj mail níže, zjistíte, že mi podle Vašich slov mělo přijít oznámení o zápočtu a Váš deník měl přestat chodit. Nestalo se ani jedno – oznámení o zápočtu nedorazilo a noviny chodí dál. Místo toho jste na mě vytáhli Creditreform, účtujete zvýšené náklady a vyhrožujete soudy. Jestli si myslíte, že je toto seriózní jednání, budiž. Já jsem ovšem jiného názoru. V závěru dopisu od Creditreformu mě ujišťujete, že máte zájem na tom, abychom nadále zůstali předplatiteli. Túdle! Pevně věřím, že celou záležitost napravíte. Děkuji.

Bez odpovědi. A dnes je 1. září, dva měsíce od ukončení předplatného, a čtvrteční MFD je zase ve schránce. Jsem v zásadě slušný a pokorný člověk a jen tak nic mě nerozhází (ti, co mě znají, to jistě mohou potvrdit). A tak jsem trpělivě napsal jsem další mail:

Dobrý den, můžete si ty svoje zasraný noviny konečně už strčit do prdele? Já už o ně nestojím! Když už nedržíte slovo, aspoň laskavě odpovídejte na maily. A nezapomeňte mě dát k soudu! Sbohem! Bez úcty…

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
23 − 9 =