Recept: Kuřecí paella

Před časem jsem zkusil vlastní paellu, typické španělské jídlo. V některých jižanských oblastech (kromě Španělska například i ve Francii) je možné ji koupit kdekoli, v restauracích, stáncích s rychlým občerstvením a podobně – jenže kromě několika míst v Barceloně jsem ji viděl jen s tradičními mořskými plody. To ovšem není můj šálek kávy, vyrobil jsem kuřecí. A protože jsem se inspiroval na několika serverech s recepty, raději jsem všechno sepsal. Byla totiž výborná. Pravda, jedná se o lepší rizoto, ale při správné konstelaci poskytne paella směs vůní a chutí… Z uvedených ingrediencí připravíte šest porcí.

1 kg rýže, 1 kg horních kuřecích stehen, 2 menší cibule, 3 stroužky česneku, 2 menší červené papriky, 2 menší zelené papriky, 200 g zelených fazolek, 1 menší klobása, máslo, trocha šafránu, sladká paprika, sůl, pepř, 1 l kuřecího vývaru

Cibuli nakrájíme nadrobno a smažíme na oleji. Později přidáme rozmačkaný česnek. Když cibule zezlátne, přidáme na proužky nakrájenou papriku obou barev, na cca 4 cm nakrájené fazolky a na malé kousky nakrájenou klobásu. Klobása dodá paelle výraznou chuť a aroma, volte tedy takovou, za kterou se nebude muset váš výtvor stydět. Když zelenina změkne, odstavíme ji a necháme stát.

V troubě upečeme na másle kuřecí stehna, která ochutíme sladkou paprikou, solí a pepřem.

Uvaříme vývar a část použijeme na uvaření rýže.

Vše kromě stehen smícháme dohromady (přidáme zbytek vývaru) a navrchu ozdobíme celými kusy masa včetně kůže. Lze ještě zapéct v troubě.

paella

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
28 + 23 =