UniCredite, UniCredite

Když už jsem v tom boji s hydrami, napsal jsem ještě jeden dopis. Chtěl jsem si totiž v minulých dnech zřídit u UniCredit Bank smartbanking k firemnímu účtu. Byl to zážitek, který stojí za to, neboť celý proces zaměstnal několik lidí z banky, tiskárnu i pracovníky pošty.

Vážený pan
Ing. Jiří Kunert
UniCredit Bank Czech Republic, a. s.
Želetavská 1525/1
140 92 Praha 4

V Praze dne 28. 1. 2013

Vážený pane řediteli,

před několika dny jsem za společnost, kterou zastupuji a která je klientem Vaší banky, požádal o zřízení služby smartbanking. Rád bych Vám tímto sdělil, že svou žádost beru zpět a o službu již nemám zájem. Činím tak po zralé úvaze a poté, co jsem provedl všech šest nezbytných kroků a k získání možnosti ovládat účet pomocí chytrého telefonu mi zbývalo už jen dalších cirka šest.

Nejprve jsem o zřízení služby požádal prostřednictvím internetu, aby mě po několika dnech kontaktovala Vaše zaměstnankyně, kterážto mi sdělila, že bude nejlepší se obrátit na osobní bankéřku. Té jsem následně napsal
e-mail. Hned druhý den se mi ozvala její zastupující kolegyně a vzápětí mi poslala dva formuláře. Ty už jsem vytiskl, ale přiznám se, že jejich podepsání, vložení do obálky a odeslání na adresu banky je nad mé síly. Ve světle toho, jak je zřízení stejné služby jednoduché v několika bankách, v nichž mám své osobní účty jako fyzická osoba, už chápu, proč každý měsíc platí moje firma 300 korun za vedení úvěrového účtu, jež obnáší toliko odečtení splátky jistiny a úroků z účtu běžného, a proč platíme tak vysoké poplatky za jakékoli pohyby, jež se na účtu odehrají.

V minulých dnech jsem si, inspirován podivnou zkušeností s UniCreditem, položil otázku, proč některé věci jdou někde snadno, a jinde nikoli. Na toto téma vyjde v nejbližší době článek na serveru Peníze.cz, který tímto doporučuji Vaší profesionální pozornosti. Děkuji za podnět a už teď pevně věřím, že až v roce 2015 vyprší doba fixace úroků, přestane firma být Vaším klientem. Nezbývá než Vám k tomu pogratulovat: o jednoho hnidopicha méně je jistě skvělý výsledek.

S úctou

[podpis]

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
10 × 10 =