V demisi, či bez důvěry?

TOP 09 sepsala návrh změn ústavy – zjevně proto, aby zatnula tipec Zemanovi. Kromě toho, že chce pro nejrůznější situace a prezidentské úkoly stanovit lhůty, navrhuje, aby nová vláda mohla vždy vládnout až poté, co získá většinu v Poslanecké sněmovně. Z toho by logicky vyplývalo, že v současné době by nám místo Rusnokovy party stále vládla sebranka Nečasova. Neměli bychom vládu bez důvěry, ale vládu v demisi: to je asi tak podobně sexy a (to je teď módní slovo) legitimní.

Je to jeden z mnoha záchvěvů během současné smrtelné křeče. TOPka by mohla být trochu nad věcí a uvědomit si, že jakékoli ad hoc změny systému, byť je sebeblbější (kdo za to asi může?), jsou cestou do pekel.

A mimochodem, česká tzv. „pravice“ a čeští novináři, kteřížto tolik kritizujete čistky na ministerstvech a ve státních firmách v režii těch, kdo nemají důvěru: dovolujeme si připomenout, že taková ministryně kultury Hanáková rozhodla o jmenování Jiřího Fajta ředitelem Národní galerie a o definitivním konci domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice v době, kdy byla v demisi.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
1 + 2 =