Žádná láce

V Izraeli, a v Tel Avivu, který je údajně 14. nejdražším městem na světě, zvlášť, rozhodně není lacino. Za hotel nijak závratně vysoké kvality tady není problém vydat zhruba 100 dolarů za noc a drahé jsou třeba i potraviny: například mléko vyjde na víc než 6 šekelů, tedy na víc než 30 korun, voda na podobné peníze. Draho je pochopitelně i v restauracích, jedno pivo vyjde asi na stovku, „typickou českou“ hospodu na Allenby, kde mají Plzeň a Kozla (ale taky Becherovcu) a kterou vlastní Čech (vlastnoústně jsem se na to byl zeptat), nevyjímaje.

Na své si tu přijde i milý T-Mobile, který mě při příjezdu do Izraele nepotěšil uvítací zprávou: za odchozí hovory účtuje 54 korun, za příchozí 42 korun za minutu. Prachbídná SMS vyjde na 10,80 Kč.

Že je v Jarním Pahorku v poslední době opravdu neúnosně drahé živobytí, nám potvrdila i Argentinčanka, jejíž předci emigrovali do Jižní Ameriky v roce 1931 z Rumunska. Ta si nám v srdečném rozhovoru u moře postěžovala, že za svůj jeden pokoj platí 400 dolarů měsíčně.

A když už jsem u srdečných rozhovorů, Izraelci vedou v kontaktnosti a přátelskosti a zastíní v tomto směru i Toskánce nebo Řeky. Za jedinou krátkou procházku jsme se bavili se spoustou lidí. Nejen na tržnici, ale běžně na ulici si chtějí povídat. Často umějí rusky a většinou se chytí, když řekneme „Československo“.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
30 + 18 =