Řemeslo má obě ruce levé

Přes pět let žijeme v koupelnách s papírovými krabicemi, ve kterých se shraňují toaletní a hygienické propriety. Až letos jsme řekli dost a začali shánět truhláře. Jako třetí v pořadí se ozvalo eseróčko z Třebíče, které bylo o polovinu levnější než firmy a živnostníci z okolí. Bylo to hodně podezřelé, ale protože to vypadalo, že první dva podnikavci, kteří nám poslali rozpočet, jsou spíš zmlsaní, než aby truhláři z Třebíče byli nějak výrazně mimo mísu, zadali jsme práci jim (rozuměj Třebíčským). Pravda, následující měsíc to byl trochu adrenalin, protože jsme měli důvodné podezření, že o předem vybranou zálohu přijdeme. Nervozita pak stoupala každým dnem: nejprve slíbili dodat nábytek před naší dovolenou, ale to nestihli. Po dovolené svůj příjezd posouvali každý den – celkem asi čtyřikrát, tu kvůli rozbitému zrcadlu, jindy kvůli čekání na Godota a tak. Dnes konečně dorazili…

Místo v osm ráno ale přijeli až ve čtyři odpoledne. Budiž, jejich problém, protože dokud to nedodělají, nedostanou doplatek. Z cest jsem se vrátil právě ve chvíli, kdy lamentovali nad rozbitým zrcadlem, navíc špatně uříznutým. Pak s velkou slávou vybalili skříňku pod umyvadla:

truhláři

Nutno dodat, že nejprve chtěli posouvat umyvadla (což jsem moc nepochopil, mám za to, že posouvat něco, co je relativně pevně přišroubováno ke zdi, je horší než předělat kus dřeva) a že tuhle snahu posílila skutečnost, že na skříňce má ležet sklo, které je vyříznuté úplně stejně jako skříňka. Pak se ale rozhodli, že tenhle kus nábytku odvezou. Nakonec k němu přidali ještě šuplíky, které byly rovněž udělané na míru pod umyvadla, a také velkou skříň na sousední záchod, kterou udělali větší, než měli.

Výsledkem několikatýdenní práce a několikahodinového soužití s dvěma chlapíky (i guláš dostali!) jsou rozmontovaná umyvadla v horní koupelně, nedodělaný záchod a naštěstí kompletní sada nábytku v koupelně dolní. Pět let žijeme s papírovými krabicemi a ještě to nějaký ten pátek vydržíme.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
11 − 6 =