Krize není

Žádná krize není. Ne že by už končila, ona opravdu nikdy nebyla. Celá ta mediální bublina sloužila ke strašení těžce pracujících a ke zbídačení státních rozpočtů na úkor nenažraných bankéřů celého světa. Všichni se mají dobře – zde jsou důkazy:

Řemeslníci mají práce dost. V posledním roce jsem se pokoušel několika z nich – instalatérům, klempířům, hromosvodařům aj. – dát práci. Neměli zájem, mají jí dost.

Nefungují ani truhláři. Kamarádům dělal jeden takový všeuměl dveře asi o měsíc déle, než jak slíbil. Zjevně je příliš vytížený. Rozpočet na nábytek za několik desítek tisíc připravuje už několik týdnů. A jeho konkurent z nedalekého města jakbysmet.

Před časem jsem oslovil realitního (sic!) makléře, aby mi poslal nabídku na nebytový prostor v Praze 6. Bez odezvy. Ani realitám se tedy nedaří špatně.

Internetový obchod, u kterého jsme chtěli u příležitosti Vánoc a blížícího se dětského karnevalu nakoupit nějaké hračky za několik tisíc, vůbec nekomunikuje.

Asi bych mohl pokračovat. Nic se nezměnilo. Až příště uslyšíte slovo krize, tlačte na politiky, aby šetřili kasu a nepumpovali prachy do ekonomiky, která nepotřebuje očistit od špatných úvěrů, ale od špatných „podnikatelů“.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
9 − 8 =