Abasto, díl druhý: Guiness se třese!

Věc, jejíž náhled můžete vidět níže (a po kliknutí na obrázek v celé kráse) opravdu nepotřebuje téměř žádný komentář. Obchodník s potravinami se rozhodl podat si blogera, návštěvnost jehož blogu se pohybuje kolem 2 lidí denně (z čehož jeden přístup dělá narcistický autor), za poškození dobrého jména. Abych byl korektní, musím bez okolků říct, že to, co jsem napsal v někdejším článku, není nic než holá pravda.

právo a pořádek

Z uvedeného důvodu nemám, proč bych článek stahoval. Takže moje jediná reakce na celou věc je ta, že jsem paní právnické vysokoškolačce opravil její dopis a posílám jí jeho kopii zpátky. Třeba se červeň, jíž se korektury hemží, zablýskne v knoflíčcích saka od slušivého kostýmku.

právo a pořádek

Upřímně si myslím, že je to jen snaha o vyhrožování v zemi, kde nejlepší obranou je útok, a přál bych si, aby tu žalobu podali. Výsledkem si pochopitelně v zemi, kde navrch mají zloději, a nikoli slušní lidé, nemůžu být jistý. Ale nechám se překvapit. Každopádně by to byl monstrproces hodný zápisu do Guinessovy knihy rekordů: nejméně navštěvovaný blog s největším účinkem na morální újmu.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

2 Odpovědi na “Abasto, díl druhý: Guiness se třese!”

  1. A je z objednávky zřejmé (a nezpochybnitelné), že ji odesílala společnost Abasto a že je tedy zadavatelem tato společnost a nikoli onen živnostník?

    V minulosti jsem se také párkrát spálil, když jsem přijal zakázku od člověka, který tvrdil, že pracuje pro nějakou firmu, ale ve skutečnosti byl jejím dodavatelem a já tedy subdodavatel. Byla moje chyba, že jsem nepožadoval jasnou identifikaci objednatele a že jsem si informace neprověřil (podvodníků vydávajících se za zástupce kohosi běhá po světě nemálo).

    Teď už si dávám bacha – a ještě lépe – požaduji u nových neprověřených klientů platbu předem.

    Ale jaké jsou zvyklosti v překladatelské/korektorské branži nevím. Jsem webdesigner.

  2. Odpovídám až teď, protože WordPress, ač je to geniální systém, je neustále zahlcený spamy.:-( Ten člověk objednával z e-mailové adresy na doméně, která patří stoprocentnímu majiteli firmy Abasto. Pokud někomu poskytli mail, nemám důvod ho pokládat za někoho cizího – a kdybychom měli všechny vazby prověřovat, pěkně bychom tím zdržovali. Naše služby jsou postaveny právě na tom, že klient pošle objednávku, a aniž by se kdokoli o cokoli zajímal, ve stanoveném čase dostane opravený text zpět. To je taky odpověď na podnět, že bychom měli vystavovat zálohové faktury – pak nemají hodinové až dvoudenní korektury smysl.;-) Naštěstí jsou ale podvodníci, i když i takoví jsou, v drtivé menšině.
    Druhá věc je, že ať už to bylo jakkoli, Abasto má dodnes na webu texty, které jsme zaručeně opravili, se zapracovanými korekturami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
23 − 5 =