Vysvětlení pro inteligenty

Příběh o skvělém finančním poradenství Partners už jsem začal psát, jen mi to ještě chvíli potrvá, protože bych se radši věnoval příjemnějším věcem. Tohle je ale taková perlička.

Původní finanční poradkyně, která (s prominutím) zhelmbrechtnila všechno, co se dalo (a dokonce záměrně, jak se ukázalo), uzavřela smlouvu, na kterou nemůžu uplatnit daňový odpočet. Nová poradkyně uzavřela smlouvu novou, na kterou se má převést to, co je na smlouvě původní. A až včera jsem se dozvěděl, že milá finanční poradkyně, která normálně vypadá jako docela solidní, za mě (sic!)
podepsala dodatek ke smlouvě, ve kterém je napsáno, že za převod zaplatím jedno procento. Teď odhlídnu od toho, že za mě podepisuje smlouvy, aniž by mi o poplatku řekla. Hned včera jsem se jí zeptal, z čeho se to procento počítá. A přišlo mi tohle vysvětlení:

Náklady jsou počítány z pojistného placeného klientem v prvních letech. Ta varianta s 1 % je bezprovizní varianta, kdy se klientovi nealokuje pouze minimální část pojistného. Ta se použije pro vytváření základních jednotek, ze kterých se postupně strhává uvedené procento.

Méně to ani technicky nejde.

Takže vím zase úplný kulový.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
38 ⁄ 19 =