TomTom pro novináře

Jeden píárista TomTomu poslal do redakcí e-mail s tiskovou zprávou o nových navigacích, který novinářům nabízí jednu navigaci jako dárek výměnou za pozitivní recenzi. A na sociálních sítích se strhl mumraj, že tohle je za hranou a tak dále a tak dále a že novináři jsou neúplatní a tak dále a tak dále a že přece nelze něco za něco a tak dále a tak dále. Všichni se samozřejmě pohoršují, zvlášť lidé, co někdy přičichli k tzv. médiím a cítí se být tzv. novináři nebo aspoň vyslanci nezávislosti. Dokonalá ukázka pokrytectví! Na tom, že kdo inzeruje, o tom se píše, kdo nabízí opulentnější dárečky, ten je v kursu, kdo se s někým zná, o tom se mluví, přece stojí tento mediokratický svět (slovy nejmenované politické strany jednoho muže). Jeden příklad, který znám poměrně dobře, za všechny: jeden můj bývalý kamarád kupříkladu vyráží co čtrnáct dní až měsíc na výlety – tu do Las Vegas, tu do ledového hotelu, jindy na lyžovačku – s automobilkami. Co je pro výrobce automobilů několik zaplacených pobytů, když jedno auto stojí dva roční platy takového pisálka?

Přemýšlím, že PR člověkovi napíšu a o těch navigacích upatlám nějaký článek. Ne kvůli navigaci, ale kvůli tomu pocitu, že dám najevo, jaká já jsem přece kurva.

Srdečně zdravím šikuly z Ringier Axel Springer, kterých se konec prvního odstavce týká zejména. Mimochodem, pochvalná recenze oné navigace TomTom už se na serveru Auto.cz, který švýcarsko-německý mediální koncern v Česku provozuje, objevila.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
24 × 13 =