Prašhuba Julínek

„Všichni lékaři vám potvrdí, že vybrání poplatku trvá tři vteřiny a že jsem zabránil plýtvání,“ prohlásil prý paňáca z Ministerstva zdravotnictví zvaný Julínek. Tento týden jsem byl u svého kamaráda lékaře, který mi to rozhodně nepotvrdil. Kvůli vybrání třiceti korun musí vykázat tři kódy. Kéž by se těm politikům přestalo prášit od huby!

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

2 Odpovědi na “Prašhuba Julínek”

  1. Ahoj, s pocitem určitého provinění chci doplnit uniformaci. Rozhodně zde nechci zvracet Tvůj svobodně projevený názor. Vznikl ale patrně na základě prolnutí mého ne zcela jasného vyjádření k problému a sestřina obvyklého lamentování na téma „já tu nejsem za sekretářku“. Tedy: dva až tři kódy nemusím vykazovat kvůli cikrtovnému, ale protože to tak chtějí zdravotní pojišťovny (i když asi jako reakci na cikrtovné, nevím). SW jeden z kódů vkládá automaticky, druhý je jen při vystavení (nebo ukončení) neschopenky a třetí je tzv. kontaktní kód – ten chce jen VZP. Když na ně zapomenu, asi se nic nestane. Spíš někde v hloubce číhá obava, k čemu že ty kódy pojišťovně asi budou. Zkušenost praví, že k nějaké čertovině, která se nám (lékařům) asi nebude moc líbit – kdož ví. Podstata mého výblitku je tato: osobně mám proti panu Julínkovi zatím mnohem méně, než proti většině předešlých ministrů zdravotnictví. Ať už vybrání poplatku trvá tři sekundy nebo deset, má pravdu, že to není takový problém. Jestli se něčeho opravdu děsím, tak je to vítězství ČSSD v dalších volbách a nástupu té kreatury Ratha zpátky na ministerstvo zdravotnictví. Určitá naděje by byla v tom, že by se mu povedlo podříznout Paroubka a stát se premiérem, ale nemyslím, že by to v tom případě zdravotnictví odneslo výrazně méně.
    Napadá mě k tomu ještě dost věcí, ale už si zase stařecky cintám pentli – případně pošlu normální mail. Už jen technická: marně hledám něco, čím bych příspěvek odeslal. Tlačítko „vzal to ďas“ mi připadá spíš jako ekvivalent „cancel“, ale nic jiného nenacházím, snad to vyjde…
    FPDP

  2. Díky za doplnění. Měl jsem fakt pocit, že je s tím víc škody než užitku… Nepochybuju o smyslu (stejně jako nepochybuju o smyslu CzechPointu), ale mám prostě pocit, že vybírat 30 korun musí být administrativně náročné. Prakticky vzato, ono to není jen o odevzdání 30 korun, měl bych za to vždycky dostat paragon. A v takovém případě by to asi nebylo moc sexy.
    Soudruha Ratha nechci komentovat, je to takový pablb, že by se v tomto parametru mohl úspěšně poměřovat se spolustraníkem Sobotkou. Měli by se kluci obejmout s Haškem a Paroubkem a nechat se marťanama odvléct někam, kde spolu můžou vládnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
12 ⁄ 6 =