Multimiliardářské rozmary

Podnikatel Jiří Šmejc, který zbohatl zejména díky televizi Nova, na níž si svůj díl kořisti uzmul na úkor českých daňových poplatníků kdekdo, staví na jednom z maledivských ostrovů luxusní rezort. Zaslechl jsem, že výše investice dosahuje 100 milionů dolarů, ale nevím, co je na tom pravdy; levná záležitost to ale rozhodně nebude.

Původně měl být projekt, který kromě „autentických“ vodních chatek zahrnuje i restaurace pro fajnšmekry, dokončen letos v prosinci, ale otevření se patrně protáhne – aktuálně to vypadá, že Šmejc otevře o dva měsíce později. Že se akce protáhne, není divu. Svůj rezort tam staví i Louis Vuitton a ten se s budováním potýká už čtyři roky. Šmejc by měl být i přes zpoždění dvakrát rychlejší. Staví se na ostrůvku vzdáleném od hlavního města Male asi 180 kilometrů a všechen materiál je do dosud nedotčené lokality dopravován malými loďkami bůhví odkud. Až bude hotovo, bude to jeden z nejvybranějších chrámů rozmařilosti moderních multimiliardářů.

I takové věci se člověk dozví na tiskovce značky elektroniky, jejíž sluchátka stojí víc než týdenní plat. Ale papáníčko z Interkontinentalu bylo fajn.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
27 − 24 =