Jak (částečně) vyzrát na Kindle

Čtečka e-knih Kindle má jednu úžasnou vlastnost: jakýkoli dokument, který do ní chci převést, stačí poslat na e-mailovou adresu, kterou mám registrovanou na doméně kindle.com, v některém z mnoha podporovaných formátů, a Amazon ji převede. Není třeba soubor tahat kabelem ani ho nijak přeukládat z mailu. Tím ale všechny výhody, řekl bych, končí.

Kindle je totiž ukázkou cloudové budoucnosti. Na serveru Amazonu se neukládají jenom pořízené knihy a dokumenty, které přišly na onen kindlovský e-mail, ale aktualizuje se přes něj i firmware čtečky (automatická aktualizace se dá předpokládám vypnout, ale z níže uvedených důvodů netuším, jak na to). A tak se mi jednou, co jsem po dlouhé době Kindle zapnul, stalo, že čtečka najednou vypadala úplně jinak, než když jsem ji koupil.

Ale nešť. To bych ještě přežil. Jsem tvor poměrně inteligentní a při zapojení intuice ovládnu kdejaký elektronický přístroj relativně snadno. S čím ale mám problém, je způsob, jakým se dají z úložiště na Amazonu odstraňovat uložené dokumenty. Nechal jsem si totiž zasílat pár časopisů a deníků (z toho E15 posílá tuším čtyři denně) a za pár měsíců se mi jich nahromadilo skoro pět tisíc. Smazat je znamená na účtu kliknout na každý z nich, zvolit mazání a to potom potvrdit. Hromadně se to totiž udělat nedá. Takže pakárna jak blázen!

Naštěstí někdo udělal nějaký skript, o němž vůbec netuším, jak funguje, ale skutečně to zabralo, i když je potřeba mazat to po patnácti – zobrazit jich víc najednou Amazon nedovolí. Když se ale do záložek v prohlížeči uloží následující skript a v knihovně Kindle se vybere položka Personal Documents, knihy zobrazené ve výpisu se smažou:


Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
25 + 30 =