Déja vécu s Podnikáním

Tak jsem si říkal, že některé věci, když už je člověk dokončí, by už třeba mohly zůstat u ledu. Jenže kdepak! Když teď podnikám v e-vydávání, domluvil jsem se už před drahnou dobou se šéfredaktorem Peněz, že můj seriál Začínáme podnikat, který jsem pro server dopsal zhruba před rokem, vydáme jako první společný počin. Bral jsem to jako rutinu, ale když jsem texty zkopíroval do Wordu a chystal jsem udělat pár úprav, zjistil jsem, že je tam víc věcí, které by potřebovaly změnu a rekonstrukci. A tak jsem strávil krásný víkend ve společnosti knížky pro začínající podnikatele. Přidal jsem kapitolu, spoustu textů přepsal, aby to nebylo jako seriál článků, ale jako knížka, zrušil citace, přidal texty související s aktuálními právními úpravami (trestní odpovědnost firem, změny při zakládání firem, penzijní spoření), zakomponoval pasáže, které se do článků nevešly, aktualizoval až na jednu výjimku, kterou jsem fakt nenašel, všechna data, popasoval se s tabulkami, …

Výsledek je takový, že jsem se svou prací spokojen, i když jsem u toho málem zmagořil (děkuji psovi, že mě taky vytáhl ven). Knížka má asi 160 stran, takže to rozhodně nebyla procházka po parku.

Tady je ukázka – už za pár dní se e-kniha objeví na JINÝCH KNIHÁCH, jen ji ještě musím opatřit obálkou a takovými dalšími nakladatelskými maličkostmi:

zaciname_podnikat

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
38 ⁄ 19 =