Rozděl a panuj

Poslanec zvolený za Věci veřejné a bývalý ministr školství Josef Dobeš, který už členem strany není, zakládá spolu s jiným poslancem zvoleným za tutéž partaj, který náhodou ještě stále členem VV je, po obskurní pidistraně LIDEM, kterou založila Karolína Peake, rovněž zvolená za Věci veřejné, další spolek – Hnutí pro sport. (Jak se to slučuje s tím, že je Dobeš stoupencem církevních restitucí, si prosím domyslete sami.) V parlamentu bude už za chvíli víc stran, které od voličů nedostali mandát, než těch, co byly před dvěma lety na kandidátkách.

Jelikož do řádných voleb zbývá ještě dost dlouhá doba a nikdo ze zúčastněných nemá zájem na odříznutí se od bezpracných příjmů, asi se dočkáme toho, že vládu bude nakonec držet nad vodou několik desítek stran, každá o jednom až dvou poslancích, takže se konečně ocitneme v ideálním světě: naše politické spektrum bude tak pestré, jak jen to půjde.

Sněmovna by mezitím měla odhlasovat snížení limitu pro zřízení poslaneckého klubu – při takovém počtu členů by nebyly prebendy. Pokud bude každý poslanec minimálně místopředsedou, aspoň se jim budou hypotéky, které si nasmlouvali, lépe splácet. A příplatky za vedení poslouží jako polštář, kdyby se jim tuhle taškařici nepodařilo dotáhnout až k řádnému termínu příštích voleb.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
20 ⁄ 4 =