Tomek vedle Tomka

Magazín Inside zveřejnil přepis besedy s Ondřejem Tomkem v rámci NetClubu. Jeho autorem je můj oblíbený pravopisně-gramatický popleta Daniel Dočekal. V úvodu sice píše, že již tradičně jde o poznámky pořízené „živě“ v průběhu setkání a proto prosím omluvte veškeré překlepy a další nešvary, ale některé formulace je opravdu těžké pochopit. Vzhledem k pomatenosti hlavního aktéra besedy nemusí být ale ve všech případech chyba na straně novináře. Nevsadil bych na to, že chytré výroky nepomotal zakladatel Centra.

Nejprve definice kruhem: Servery by měly míň peněz – peníze, které rozdělují agentury, se rozdělují neekonomickou cestou. A nerozdělují se podle toho jak jste dobří pro uživatele, ale jak jste dobří pro uživatele.

Následuje Tomkovo doplnění Tomka: Miloše Čermáka očekávatelně zajímá, proč vlastně Roman Gallo odešel – podle Tomka protože chtěl, ale podle Ondřeje TOmka také proto, že je výborný žurnalista, ale v centru začal dělat šéfa, pozici, která mu ne zcela sedí.

A nakonec prohlášení, v němž si vyberou jak příznivci velkých, tak příznivci malých zásahů: „Chci jim do toho mluvit hodně a málo, chtěl bych tam přetahovat hodně věcí, které z česka znám,“ říká Tomek.

A žurnalistickou genialitu korunuje věta Koloběch investorů v polsku je uplně jiný.

Možná o tom Chleboun blognul i tady:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Solve : *
16 × 10 =