Kalousek se pokadil
Kalousek se před volbami probral a začal „komunikovat“ na Facebooku. Ale komunikace má v jeho případě podivnou podobu: příspěvky jsou sponzorované, tedy placené, aby s jich všimlo co největší množství lidí, a na komentáře plebsu v žádném případě nereaguje. Je teda fakt, že mezi nimi v drtivé míře převažují takové, za které by nejeden schytal od nejlepšího ministra financí pod sluncem pár facek, ale to je jeho problém.
Teď píše o boji proti těm, kdo bude chtít „zlikvidovat malé živnostníky a zbytečně zvýšit náklady státu o stovky úředníků“.
Tak znovu, Kalousku, i pro blbce. Jedna ukázka fungování ministerstva financí v nedávné minulosti. V době, kdy tahleta figura v onom křesle seděla, konkrétně k 1. lednu 2011, došlo ke změně daňového řádu. Ta byla prostému lidu prezentována jako zjednodušení, ve skutečnosti se ale počet paragrafů tohoto jediného právního předpisu zvýšil ze 107 na 266, čímž se zvýšila administrativní zátěž podnikání, a zároveň dostaly finanční úřady setsakra bytelně upletený bič na plátce. Jakékoli pochybení daňového poplatníka se začalo vykládat v jeho neprospěch. Začala platit jakási presumpce viny, a navíc veškeré chyby vyšly viníky draho.
Kdo například odeslal daň ve výši 120 korun o šest dní později, dostal pokutu 500 korun, protože šest korun vyměřených jako penále Kalouskovi nestačilo.
Kdo podal později daňové přiznání na 120 korun, dostal pokutu 500 korun, ačkoli daň zaplatil řádně a včas.
Kdo podal později daňové přiznání na 80 korun, což znamená, že se daň neplatí, dostal pokutu 500 korun, ačkoli stát vůbec o nic nepřipravil, jen mu prostě neposlal bumážku.
Vím o tom všem moc dobře, protože mi finanční úřad v roce 2012 vyměřil celkem pět pokut za podobné absurdní přestupky. A znám spoustu lidí, kteří dopadli podobně.
Jo, vidím rudě, když to píšu. Takovej technolog moci, kterej v životě nepodnikal a obyčejný život sleduje optikou trvalého inventáře ve Sněmovní, je k smíchu. Škoda těch peněz, které TOP 09 dává na takové nesmyslné plky.